Słuchacze Centrum na POLAGRZE w Poznaniu

W dniu 18 lutego 2012 roku słuchacze szkoły policealnej – kierunek technik rolnik – brali udział w Miedzynarodowych Targach Mechanizacji Rolnictwa – POLAGRA 2012 zorganizowanych w Poznaniu

Polagra Premiery, pierwsze w 2012 roku targi rolnicze, to znakomita okazja do poznania trendów i najnowszych rozwiązań technologicznych w branży. Swoje nowości pokazało 300 wystawców z 16 krajów: Austrii, Chin, Czech, Danii, Finlandii, Francji, Holandii, Litwy, Niemiec, Polski, Rosji, Szwecji, Turcji, USA, Wielkiej Brytanii i Wloch.
Zwiedząjac pawilony pełne największych na rynku maszyn rolniczych, słuchacze mogli się zapoznać z ponad 200 nowościami prezentowanymi po raz pierwszy w Polsce. Oprócz tego można było wziąć udział w profesjonalnych debatach, pokazach, degustacjach oraz konkursach. Największe zainteresowanie słuchaczy zdobyły takie firmy jak: Amazone, Class, Case IH, Deutz-Fahr, John Deere, Korbanek, New Holland, SaMASZ.

Oprócz wystawy nowoczesnego sprzętu rolniczego uwagę zwiedzających przykuła konferencja prasowa Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi pana Marka Sawickiego, w czasie której wręczono ZŁOTE MEDALE 28 produktom – 18 w kategorii „Maszyny i Urządzenia” oraz 10 w kategorii „Odmian Roślin Uprawnych”.
Wyjechaliśmy z przekonaniem, że bez mechanizacji trudno wyobrazić sobie dzisiejsze rolnictwo, bo liczą się nie tylko pomysły na rozwój gospodarstwa, ale przede wszystkim maszyny i urządzenia, które pozwalają na ich realizacje.
Dla słuchaczy była to świetna okazja do porównania konkurujących ze soba produktów, w celu dokonania jak najlepszych wyborów na przyszłość oraz do pogłębienia swojej wiedzy z branży rolniczej.