Słuchacze CKU oglądają „W ciemności”

3 marca 2012 r. słuchacze CKU obejrzeli, nominowany do Oscara w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny, obraz wyreżyserowany przez Agnieszkę Holland pt. „W ciemności”. Film jest adaptacją powieści Roberta Marshalla „W kanałach Lwowa”.

W postać głównego bohatera Leopolda Sochy wcielił się Robert Więckiewicz, a u jego boku pojawili się: Agnieszka Grochowska, Kinga Preis, Julia Kijowska, Marcin Bosak oraz niemiecki aktor Benno Fürmann. Po projekcji słuchacze chętnie dzielili się swoimi wrażeniami.

OPINIE SŁUCHACZY NA TEMAT FILMU AGNIESZKI HOLLAND
„W CIEMNOŚCI”

 

Film W ciemności A. Holland zrobił na mnie duże wrażenie, szczególnie fakt, iż po raz kolejny w inny sposób zostały potwierdzone słowa Zofii Nałkowskiej Ludzie ludziom zgotowali ten los Jak zwykle w takich chwilach popłynęły łzy, choć były również momenty, kiedy się uśmiechałam

Ewa Popowska, sem II LOUA

„Bardzo emocjonalny, dramatyczny, przejmujący doskonale zrealizowany, z grą aktorską na najwyższym poziomie. Film oparty na autentycznych wydarzeniach, który przenosi nas do tragicznych czasów drugiej wojny światowej. Wydarzenia są odtwarzane w sposób realistyczny. Żydzi są przedstawieni dwuwymiarowo, nie tylko jako nacja cierpiąca, której trzeba współczuć, ale jako ludzie postawieni w ekstremalnej sytuacji, ujawniają swoje słabości: kradną, zdradzają, są nieufni. Aktorzy posługują się wieloma językami: niemieckim, rosyjskim Obecność tych elementów powoduje, żeW ciemności to film niesamowicie wiarygodny.

Ewa Choszczyk, sem. II LOUA

 

„Moim zdaniem film W ciemności był przedstawiony bardzo realistycznie. Ukazywał prawdę. Wydarzenia miały miejsce podczas drugiej wojny światowej. Żydzi przedstawieni są dwuwymiarowo, nie tylko jako cierpiący, ale też jako ludzie żyjący w fatalnych warunkach. Ujawniają swoje słabości Film oparty jest na faktach autentycznych.

Bożena Książak, sem. II LOUA

„Film A. Holland W ciemności wzbudził we mnie mieszane uczucia. Miałam wrażenie, że jest on celowo rozciągany w czasie. Bulwersowały mnie niektóre sceny oraz zachowania bohaterów w świetle tragedii wojny. Tak naprawdę oglądało się ten film ciężko, choć był nominowany do Oskara. .

Adela Paź, sem. II LOUA