Technik pojazdów samochodowych na podbudowie kwalifikacji MOT.05.

Kwalifikacja w zawodzie:

MOT.06. Organizacja i prowadzenie procesu obsługi pojazdów samochodowych

Kurs dla osób chcących podwyższyć kwalifikacje zawodowe po kursie MOT.05 Obsługa, diagnozowanie oraz naprawa pojazdów samochodowych.

Na liście zawodów z przyszłością z pewnością znajdują się te, które mają związek z rozwojem nowych technologii, rozwojem nowoczesnego przemysłu
,obsługą gospodarki i mobilnością ludzi na jej rzecz pracujących.

Takim zawodem jest technik pojazdów samochodowych − kierunek związany z diagnostyką, naprawą i obsługą współczesnych pojazdów samochodowych. Wraz z rozwojem motoryzacji wzrosło zapotrzebowanie na rynku pracy na dobrze wykształconych fachowców z zakresu naprawy i eksploatacji współczesnych pojazdów samochodowych, które są wyposażone w elektronikę i nowoczesne technologie.

Kształcący  się w tym kierunku uczniowie stają się specjalistami z dziedziny naprawy  i eksploatacji pojazdów samochodowych, a także diagnostyki samochodowej.  Zapotrzebowanie na techników pojazdów samochodowych jest coraz większe.

Absolwent szkoły będzie przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych:

• organizowania obsługi i naprawy pojazdów samochodowych
  • oceny stanu technicznego pojazdów, ustalania przyczyn niesprawności oraz sposobów napraw
  • wykonywania napraw pojazdów samochodowych
  • kontrolowania jakości wykonanych napraw
  • prowadzenia usług motoryzacyjnych
  • sprzedaży pojazdów samochodowych oraz artykułów motoryzacyjnych
  • prowadzenia dokumentacji związanej z obsługą i naprawą pojazdów samochodowych
  • diagnozowania stanu technicznego pojazdów samochodowych
  • obsługiwania i naprawiania pojazdów samochodowych
  • organizowanie i nadzorowanie procesu obsługi pojazdów samochodowych
  • przeprowadzanie badań technicznych pojazdów samochodowych