Wycieczka dydaktyczna zorganizowana przez nauczycieli uczących na kierunkach zawodowych.

Nasi kursanci zwiedzali Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Gołotczyźnie. Jest to jedna z najstarszych szkół rolniczych w Polsce założona w 1909r. Kursanci zobaczyli nowoczesne sale dydaktyczne i bazę do praktycznej nauki zawodu, w tym gospodarstwo rolne o pow. 100 ha. Mieli możliwość poznania i skorzystania z nowoczesnych maszyn i urządzeń rolniczych. Zainteresowaniem cieszyły się hodowane zwierzęta: owce, kozy, króliki, drób i bydło mięsne oraz konie.

Podążyli 2 km ścieżką edukacyjną poznając hodowlę dżdżownicy kalifornijskiej, odwiedzili pasiekę uli pszczoły miodnej i murarki. Zobaczyli plantację roślin energetycznych, szkolne arboretum oraz poznali wiele bylin.

 

Kolejnym miejscem na mapie wycieczki była nowoczesna obora Aurelii i Andrzeja Pszczółkowskich z miejscowości Strzelnia posiadająca 220 sztuk bydła , obok Grudusk, wyposażona w dwa roboty udojowe firmy DeLaval i automatyczne zgarniacze obornika oraz podgarniacz paszy firmy Lely oraz oświetlenie LED firmy Arntjen.

Ostatnim punktem wycieczki była firma “ROL-BRAT” powstała w 1982 r. To specjalista w dziedzinie sprzedaży ciągników i maszyn rolniczych. Posiadamy pełną ofertę dla małych i dużych gospodarstw rolnych, sadowniczych oraz firm komunalnych. Tu zobaczyliśmy pełną gamę maszyn marki John Deer.